Światła, kamera, akcja! Kupujemy pierwszą kamerę

Światła, kamera, akcja! Kupujemy pierwszą kamerę

Wybór kamery dla filmowca to trudne zadanie. Pierwszy krok to rozwiązanie tego problemu w taki sposób, by dopasować rozwiązanie do tego jakie filmy chcemy kręcić. Jeśli ta kwestia jest jasna to kolejnym krokiem będzie zastanowienie się czym to będzie można zrobić.

Dla filmowca – sportowca

Żadną nowością nie jest informacja o tym, że sportowcy, którzy chcą swoje wyczyny uwiecznić powinni postawić na kamery GoPro. Owa kamera jest znana z tego, że będzie można przymocować ją w dowolnym miejscu i w ten sposób kręcić filmy. Właściwie lepszym wyjaśnieniem będzie tutaj po prostu określenie, że nagranie będzie z perspektywy operatora kamery. Ale nie mamy w tym przypadku operatora z prawdziwego zdarzenia.

W modelu GoPro Hero4 Black obraz nagrywany będzie w kilku rozdzielczościach w zależności od tego ile klatek na sekundę będzie się wykonywać. Do wyboru znajdziemy propozycje Full HD oraz obraz 4K. Film kręcony w takiej jakości będzie wyrazisty, dynamiczny a obraz będzie również milszy dla oka. Model taki posiada również system audio, który będzie nieco bardziej rozwinięty. Można nagrać nim filmy naprawdę dobrej jakości. Obecnie również mamy coraz lepsze propozycje, gdy chodzi o jakość dźwięku jaki będzie do uzyskania, okazuje się że będzie to coraz lepsza propozycja i rzeczywiście będzie można oczekiwać, że efekt będzie zadowalający. Na tą chwilę można również znaleźć takie rozwiązania, w których pojawiają się także wbudowane Wi-Fi, Bluetooth. Materiał, który będzie nagrany będzie można również podzielić i odpowiednio obrobić.

gopro jaka różnica

Możliwości kamery GoPro Hero4 Black:

Dla filmowca – wycieczkowicza i fana rodzinnych nagrań

Jeśli ktoś chce uwiecznić rodzinne uroczystości czy wakacje cyfrowa kamera o niedużym rozmiarze będzie to dobre rozwiązanie i pewnie wielu osobom ​przypadnie do gustu. Jeśli nie będziemy się zajmowali filmem profesjonalnie to warto zwracać uwagę na kilka istotnych cech takiej kamery, byśmy mogli je używać wielu sytuacjach.

Dla przyszłego profesjonalisty

Dla kogoś kot zaczyna zajmować się filmem profesjonalnie raczej potrzebna będzie profesjonalna kamera na wysokim poziomie i w takim przypadku między innymi będzie trzeba pomyśleć o takim sprzęcie, który nie będzie zbyt ciężki, ponieważ będzie to znacząco utrudniać nam pracę z takim sprzętem i to będzie poważny problem,.

Jeśli wiemy już jakie chcemy kręcić filmy to nie zostanie nam nic innego jak tylko zainwestować w swoją pasję i kupować odpowiednia kamerę. Warto przed tym sprawdzać parametry modeli, które będą nas interesować, a potem już tylko tworzyć filmy.