Kampus Biedronki oferuje wsparcie dla studentów i uczniów

Kampus Biedronki oferuje wsparcie dla studentów i uczniów

Kampus Biedronki to inicjatywa, która od wielu lat wspiera rozwój młodych talentów w całej Polsce. Setki studentów uczestniczących w wykładach prowadzonych przez ekspertów sieci Biedronka, prawie 100 uczniów techników uczęszczających do klas patronackich oraz tysiące rozmów z młodymi ludźmi podczas targów pracy - to tylko niektóre liczby, które podsumowują tę inicjatywę.

Biedronka współpracuje z uczelniami i szkołami

Biedronka obecnie współpracuje z 10 różnymi uczelniami wyższymi w całej Polsce, takimi jak Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Politechnika Poznańska i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Firma wspiera głównie kierunki związane z kontrolą jakości produktów, logistyką i łańcuchem dostaw, IT oraz finansami, które są kluczowe dla rozwoju największej sieci handlowej w kraju. Eksperci Biedronki prowadzą wykłady dla studentów, dzielą się wiedzą podczas specjalistycznych webinarów, organizują wizyty studyjne i biorą udział w badaniach, a także wybierają najlepsze prace magisterskie w konkursach dla magistrantów. Do końca 2024 roku firma planuje nawiązać kolejne 5 partnerstw z kluczowymi uczelniami wyższymi w kraju.

Biedronka wspiera również rozwój talentów wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, objęcie patronatem dwóch klas o profilu logistycznym i jednej o profilu IT w technikach w Łodzi, Olsztynku i Swarzędzu. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wizytach studyjnych, zajęciach i webinarach, które pozwalają im poznać praktyczny aspekt pracy, między innymi w centrum dystrybucyjnym. W październiku uczniowie Zespołu Szkół w Olsztynku odwiedzili centrum dystrybucyjne w Stawigudzie i poznali specyfikę zarządzania placówką Biedronki, zdobywając wiedzę o funkcjonowaniu sieci logistycznie. W najbliższych miesiącach planowane są kolejne spotkania, wykłady na uczelniach i szkołach oraz udział w targach pracy organizowanych na wyższych uczelniach, między innymi na Uniwersytecie Łódzkim 26.10 br.

Biedronka oferuje programy talentowe dla każdego

Wsparcie Biedronki dla studentów nie kończy się po zakończeniu edukacji akademickiej. Przez ponad 25 lat studenci ostatniego roku oraz absolwenci do 2 lat po studiach mogą wziąć udział w prestiżowym programie Management Trainee. W ciągu 2-letniego stażu uczestnicy programu poznają branżę detaliczną od podstaw, zdobywając unikalne doświadczenie i wiedzę. Po ukończeniu programu otrzymują stanowisko młodszego menedżera i kontynuują swoją karierę w Biedronce. Do tej pory ponad 200 osób dołączyło do zespołu, a wielu absolwentów programu zajmuje teraz wysokie stanowiska w Grupie Jeronimo Martins, również poza granicami Polski.

Na zdjęciu znajdują się uczestnicy Programu Management Trainee 2023 roku

Nasza firma nie tylko oferuje możliwość zdobycia unikalnej, praktycznej wiedzy, ale także często proponuje konkretną ofertę zatrudnienia, umożliwiając rozwój zawodowy, również za granicą, u największego pracodawcy w Polsce. Doceniamy współpracę z uczelniami, szkołami średnimi, organizacjami i stowarzyszeniami studenckimi, ponieważ mamy wspólny cel: jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do realizacji ich planów związanych z karierą - mówi Agnieszka Sokołowska, dyrektorka ds. komunikacji wewnętrznej, EB i programów wsparcia w sieci Biedronka.

W trakcie wakacji również można zdobywać doświadczenie pracując w Biedronce

W Biedronce można zdobywać nowe umiejętności nie tylko na początku roku szkolnego. Firma proponuje również program praktyk letnich - Owocne Wakacje. Młodzi utalentowani pracownicy dołączają do Biedronki na 3 miesiące, gdzie realizują konkretne projekty pod nadzorem mentora i zdobywają pierwsze doświadczenia zawodowe. W 2023 roku w praktykach Biedronki wzięło udział aż 80 najbardziej utalentowanych osób z całego kraju.

W lipcu 2023 roku Biedronka wprowadziła 2 nowe programy stażowe dla studentów: Akademię Finansów oraz Szkołę IT. Programy te umożliwiają rozwój w danej dziedzinie poprzez wewnętrzne szkolenia, uczestnictwo w projektach organizacji oraz opiekę dedykowanego mentora. W obu programach wzięło udział łącznie 20 osób z całej Polski.