Akcesoria fotograficzne - czego potrzebuje fotograf? CZ. I

Akcesoria fotograficzne - czego potrzebuje fotograf? CZ. I

Kupno aparatu fotograficznego z obiektywem to początek drogi. Razem z rozwojem fotograf potrzebuje sięgnąć po akcesoria fotograficzne. W sieci i sklepach znajdziemy wiele akcesoriów, które sprawią, że robienie zdjęć stanie się przyjemniejsze. Takie akcesoria bardzo często są właściwie niezbędne, wybraliśmy więc takie najbardziej przydatne, z których chętnie skorzysta praktycznie każdy fotograf. Część akcesoriów przydaje się wyłącznie w lustrzankach inne są przydatne dla tych, którzy mają zwykłe kompakty. Staramy się to wyraźnie zaznaczać w tym opisie.

Karta pamięci i czytnik

Jeśli w zestawie z aparatem nie kupiliśmy od razu karty pamięci to będzie ona pierwszym zakupem jaki dokonamy. Właśnie na tej karcie zapisuje się wszystkie zdjęcia oraz filmy, które powstają w aparacie. Do pełni szczęścia będzie mógł się przydać również czytnik kart pamięci, który podłączy się do komputera i zgrywa on zdjęcia bez podpinania aparatu. Jeśli zależy Wam na szybkości będzie to doskonały pomysł.

Lampa błyskowa

Większość aparatów ma wbudowaną lampę błyskową, jeśli jednak będziemy się decydować na kupno zewnętrznego rozwiązania to będzie można zwiększyć​ kreatywność takiego zestawu. Szczególnie, gdy kupi się lampę z ruchomą głowicą, która pozwoli na kierowanie światła albo w górę albo w bok. Będzie można wtedy oświetlać kadry światłem odbitym a nie błyskiem w twarz. Aparat powinien mieć specjalną gorącą stopkę, gdzie lampę będzie się podłączać. Lampy także różnią się od siebie, najprostsze mają palnik, który świeci tylko do przodu i w górę inne dają możliwość kierowania w zależności od potrzeb takim palnikiem w różną stronę. Każdy producent lamp ma swoją specyfikę sprzętów i będzie trzeba umieć takie urządzenia dobrze wykorzystać. Należy uważać, ponieważ dość łatwo można doprowadzić do sytuacji, w której dojdzie do przepalenia zdjęcia lampą.

statyw dla aparatu

Statyw

Tutaj rzeczywiście można powiedzieć, że jeśli chodzi o wybór mamy prawdziwe szaleństwo. Znajduje się w sprzedaży tak wiele różnych propozycji, że każdy będzie mógł dopasować opcję dla siebie pod kątem stabilności jak i też wielkości, tak by dało się taki statyw bez większych problemów transportować. Czasami wykorzystuje się także ministatywy, które można bez większych problemów przenosić są one oparte o specjalną głowicę. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że statyw jest takim elementem, który musi się charakteryzować wyjątkową odpornością na zniszczenie i wygodnym rozkładaniem i składaniem. Chodzi o to, by były praktyczne w trakcie ich wykorzystywania.