Prezenty na święta: przegląd aparatów do 500 zł

Prezenty na święta: przegląd aparatów do 500 zł

aparat canon

Pośród aparatów w przedziale cenowym do 500 złotych znajdziemy już kilka interesujących modeli o niezłych możliwościach. Prezentujemy tutaj kilka popularnych propozycji.

W kategorii cenowej do 500 zł

Znajdziemy przede wszystkim aparaty, które pozwalają na zdjęcia o przyzwoitej jakości. Jeśli ktoś szuka urządzenia o niezłych parametrach, o które nie będzie trzeba się martwić podczas wyjazdów czy imprez, w tej kategorii będzie można znaleźć wiele takich propozycji. Niektóre z prezentowanych modeli cechują się bardzo dobrą optyką oraz ciekawymi funkcjami.

Nikon Coolpix A10

Nikon Coolpix A10 z matrycą 16,1 MPix to świetny stosunek jakości do ceny. Mimo tego, że kupimy to urządzenie nawet poniżej 300 złotych pozwala na robienie aparat nikon​zdjęć o niezłej jakości. Maksymalna rozdzielczość na poziomie 4608 × 3456. Oprócz tego można także nagrywać filmy HD. Cyfrowy stabilizator obrazu, autofokus oparty na detekcji kontrastu, samowyzwalacz, oraz funkcja wykrywania twarzy sprawią, że taki aparat to wszystko czego można oczekiwać od dobrego sprzętu.

Nikon S2900 (czarny)

Nikon S2900 został wyposażony w matrycę 20,1 MPix. Obiektyw ma ogniskową na poziomie 26-130 i do tego zoom optyczny na poziomie pięciokrotnym. Aparat współpracuje z kartami typu SD. Wbudowana lampa daje możliwość robienia zdjęć nawet po zmroku albo przy złym oświetleniu. Aparat będzie można wykorzystywać również do nagrywania filmów. Dzięki trybowi makro model Nikon pozwala na robienie zdjęć takżę z niewielkich odległości.

Canon Ixus 175 (srebrny)

Pośród sprzętów do 500 złotych można takżę powiedzieć o takim urządzeniu jak Canon Ixus 175. Zasługuje to na szczególne uznanie. Kompaktowa obudowa przy stosunkowo dobrych parametrach sprawi, że ten sprzęt będzie dobry dla tych osób, które potrzebują uniwersalnych rozwiązań. Aparat wyposażono w zoom ośmiokrotny oraz 16 krotne przybliżenie zoom plus. Tryb smart auto pozwala na jak najlepsze dostosowanie parametrów do warunków otoczenia – tym samym umożliwia to robienie zdjęć o dobrej ostrości i kolorach. Apart pozwala na kręcenie filmów w rozdzielczości 720p HD.