Akcesoria fotograficzne - czego potrzebuje fotograf? CZ. II

Akcesoria fotograficzne - czego potrzebuje fotograf? CZ. II

Torba/plecak/futerał

Aparat powinno się nosić w dobrze dobranym futerale. Jeśli nie kupiliśmy dodatkowego akcesorium będzie można postawić na coś więcej. Szczególnie, gdy chodzi o lustrzanki będziemy mieli opcje powiązane z dodatkowymi obiektywami. W takiej sytuacji potrzebna będzie torba albo plecak na wszystkie dobra, przy wyborze torby trzeba myśleć perspektywicznie i uwzględnić jakie potrzeby będą za jakiś czas. Ciekawym rozwiązaniem będzie plecak sling, który przewiesza się przez jedno ramię. Można go nosić na plecach, gdy trzeba będzie można również przesunąć go na bok, by mieć na wszystko miejsce.

Obudowy podwodne

Prócz tanich rozwiązań mamy także specjalne opcje, które mogą chronić nasze urządzenie prze zabrudzeniem czy zamoczeniem i wydaje się, że kupno takiej torby będzie rzeczywiście dobrym rozwiązaniem. Zabezpieczenie urządzenia stanie się zdecydowanie lepsze.

Konwertery i adaptery

Jeśli ktoś posiada urządzenie z wymienną optyką pewnie będzie próbował zmieniać obiektyw i wtedy rzeczywiście pojawi się ciekawa propozycja, ponieważ będzie można wykorzystywać różnorakie rozwiązania, które sprawią, że takie optyczne nowości będą u nas pracować. Chodzi o konwertery i adaptery. To taki element, który ma bardzo duże znaczenie, ponieważ jeśli obiektyw nie będzie możliwy od razu do montowania bez takiego konwertera czy adaptera praktycznie nie będzie okazji do tego, by ten sprzęt wykorzystać. Jeśli chodzi o kwestie, które powinny budzić nasze zainteresowanie o ile zwiększy się możliwości takiego sprzętu będzie można oczekiwać, że jakość zdjęć będzie lepsza. Jeśli ktoś korzysta z nowoczesnych bezlusterkowców to praktycznie każdy z producentów torba na aparat​obecnie wprowadza do sprzedaży takie adaptery, które pozwolą na korzystnie z dodatkowego obiektywu w innym standardzie. I tak uzyska się sprzęt, który zawsze bardzo dobrze się sprawdzi.

Inne akcesoria fotograficzne — dziwne

Jeśli myślicie o jakichś wyjątkowych akcesoriach pojawia się kilka ciekawych i innowacyjnych propozycji.

• GearGuard Lens Lock – to szansa na zabezpieczenie tego co cenne przed kradzieżą.

• ST Grip – opcja, która pozwoli zmienić aparat w sprzęt do nagrywania filmów.

• Cloak Bag —  to opcja, która pozwoli robić zdjęcia z ukrycia. Może to być fajny prezent dla kogoś, kto również chce się bawić w robienie profesjonalnych zdjęć. Jeśli jesteście miłośnikami modelarstwa możecie znaleźć również specjalne papierowe aparaty do sklejania dla miłośników modelarstwa.